1 GRUDZIEŃ ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS.

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzień ten jest uroczyście obchodzony od 1988r. w celu uświadomienia zagrożenia oraz poszerzenia wiedzy na temat HIV/AIDS. Symbolem tego dnia jest czerwona wstążeczka, którą uczestnicy obchodów 1 grudnia przypinają na znak solidarności z chorymi na AIDS.
W dniu 3.12.2018 roku w naszej placówce odbył się konkurs  wiedzy o AIDS/HIV dla klas VIIa, VIIb,VIII oraz III gimnazjum.
Uczniowie odpowiadali na pytania  , układali wiersz składający się z
4 wersów, rozwiązywali krzyżówkę oraz układali hasła dla kampanii o Aids.
I miejsce – Klaudiusz L.
II miejsce – Tomasz S.
III miejsce – Szymon O.
  Sądząc po przygotowaniu merytorycznym uczniów i wysokim poziomie wiedzy można sądzić, że młodzież ma poczucie dużej odpowiedzialności za własne zdrowie, wykazuje akceptację i empatię wobec chorych i zakażonych oraz chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
 Został podsumowany konkurs plastyczny na wykonanie plakatu  o AIDS, zostało zgłoszonych 24 plakatów, wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie prace były bardzo ciekawe.
I miejsce Tomasz S.
II miejsce Adam K.
III miejsce Dominik K, Joachim L.
                                                         Nauczyciel wychowania do życia w rodzinie