JASEŁKA 2019: „ POMOCY, NADCHODZĄ HERMANOWIE”

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 18 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi szukających Chrystusa, młodzi aktorzy przedstawili sceny z niełatwych przygotowań  do Jasełek. Spektakl przypominał nam, że są wśród nas bardzo różne osoby, posiadające czasem nikłą wiedzę na temat narodzin Pana Jezusa, ale oni też mogą wspaniale wcielić się w role aktorów. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina z problemami.
Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew pastorałek i kolęd uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała  Pani Dyrektor, Dorota Pajęcka, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Do życzeń dołączali się również przybyli goście, którzy obdarowali naszych wychowanków prezentami. Później nastąpił piękny moment łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Następnie  wszyscy zeszli na uroczystą wieczerzę wigilijną, zasiadając do stołów zastawionych tradycyjnymi, wigilijnymi potrawami.