DZIŚ W NOCY NARODZIŁ SIĘ NASZ ZBAWICIEL, BÓG – CZŁOWIEK. ON WSZYSTKICH PRZYGARNIE, BO KAŻDEGO KOCHA – CHORYCH, BIEDNYCH, ZAGUBIONYCH, SAMOTNYCH I CIEMIĘŻONYCH. IDŹCIE DO NIEGO, MOŻE WAS TEŻ PRZYJMIE?

Wigilijny wieczór to czas pojednań, życzeń, spotkań z najbliższymi. Ale zanim zasiądziemy do stołów w gronie rodzinnym, mamy okazję przełamać się opłatkiem z tymi, których los postawił nam na drodze.  Okazją do tego jest Wigilia, jaką w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii od wielu już lat organizujemy na kilka dni przed świętami. Poprzedzają ją zawsze jasełka, w które bardzo chętnie angażują się nasi uczniowie
W tym roku szkolnym cała uroczystość odbyła się 19 grudnia. Jasełka zatytułowane A ty chcesz pójść do Niego? opowiadały o różnych sytuacjach, z jakimi każdy z nas może się zetknąć w życiu i jak w takich sytuacjach się nie poddawać.
Jasełka w wykonaniu uczniów  wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a artyści swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Piękny śpiew kolęd  i pastorałek  uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem dla aktorów i zgromadzonej widowni.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor p. Dorota Pajęcka, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Po jasełkach przyszedł czas łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Później zeszliśmy na kolację, którą spożywaliśmy   w  pięknie udekorowanej stołówce – dzieło pań: Urszuli Mróz, Jolanty Podgórskiej oraz Anny Romanowicz.
Jasełka zostały przygotowane przez  panie: M. Borowy, J. Krzyśków i M. Mizerę. Swoje role z ogromnym zaangażowaniem  odegrali: Dawid Soboń, Bartek Jakubczak, Kamil Konior, Kuba Jasik, Rafał Osiejuk, Szymon Obielak, Patryk Karczewski, Maciej Frajkur, Wiktor Pituła.