KONKURS WIEDZY O AIDS

Od kilku lat systematycznie włączamy się w obchody  Światowego Dnia AIDS, które niesie przesłanie współczucia, nadziei i solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS  na całym świecie.
3 grudnia 2019 roku zorganizowaliśmy  Konkurs Wiedzy o AIDS/HIV , w którym udział wzięło 9 uczniów naszej szkoły od klasy IV do VIII. Uczniowie brali udział w  quizie pt.  „ Wszystko co powinienem wiedzieć o AIDS, wykazali się bardzo duża wiedzą  z zakresu problematyki wirusa HIV i choroby AIDS. W trakcie trwania piosenki Love Me Like There’s No Tomorrow  – Freddiego Mercurego zaprojektowali logo Światowego Dnia Walki z Aids. Zostały zaprezentowanie  wiersze, napisane przez osoby zakażone wirusem HIV, na ich podstawie każdy  uczeń dokończył  zdanie „Gdybym był zarażony wirusem HIV, chciałbym…”
Na koniec wspólnie stworzyli  łańcuch skojarzeń do słowa AIDS, HIV.
Konkurs przyczynił się  do nabywania większych umiejętności wyrażania własnych uczuć, sądów i prawidłowej komunikacji, a także zintegrował  uczniów. Biorąc pod uwagę efekty uzyskane podczas realizacji zadań konkursowych, jest to bardzo dobra  metoda pracy, którą warto stosować w resocjalizacji uczniów.
Wyniki konkursu wiedzy o AIDS/HIV
I miejsce Jakub Kawka uczeń kl. VI
II miejsce Szymon Obielak uczeń kl. VIII
III miejsce Patryk Regulski uczeń kl. V
W konkursie plastycznym o AIDS brało udział 30 uczniów. Najwyżej ocenione zostały prace plastyczne Kacpra Rycerskiego, Pawła Tarasiewicza oraz Marcina Słowika.
Małgorzata Mizera, Krystyna Górecka