KONKURS WIEDZY O HIV I AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki  z AIDS. Dlatego tematyki AIDS nie można pominąć milczeniem. Wiemy, że epidemia zakażeń HIV narasta. Widać to zresztą na co dzień.
AIDS jest chorobą śmiertelną – dzisiejsza medycyna nie potrafi wyleczyć zarażonego wirusem HIV, może tylko przedłużyć życie i złagodzić objawy. Nie opracowano dotąd szczepionki przeciw HIV.
 W naszej szkole zorganizowaliśmy  konkurs wiedzy o HIV/AIDS, które mało na celu poszerzyć  wiedzę na temat choroby AIDS i HIV, ustrzec uczniów przed zachowaniami sprzyjającymi zakażeniom, nauczyć tolerancji wobec  chorych na AIDS.  Uczniowie odpowiadali na pytania, zaprojektowali logo  Światowego Dnia Walki z Aids, napisali list o tolerancji ludzi  z AIDS, interpretowali  piosenkę „Tolerancja” Stanisława Soyka .
I miejsce zdobyli   uczniowie klasy II gimnazjum – K.Waleński, D.Kwiatkowsk
zdobyli uczniowie z klasy VII szkoły podstawowej – M.Grzegorzek, K.Konior
uczniowie z klasy III gimnazjum- D.Drużynowicz, Ł.Kowalski
Uczniowie na zajęciach koła plastyczno-teatralnego wykonali plakaty na konkurs plastyczny o  tematyce AIDS. Szczególne wyróżnienie otrzymał  uczeń klasy III gimnazjum Wojciech Karwasiecki.
Małgorzata Mizera, Krystyna Górecka