MIKOŁAJKI Z BIBLIOTEKĄ – BAWIMY SIĘ I UCZYMY

6 grudnia biblioteka szkolna wraz z nauczycielem angielskiego przygotowała Quiz: „Wędrówki po Europie – czy warto uczyć się języków obcych?”  Uczestnicy obejrzeli prezentację o 28 stolicach z Unii Europejskiej, wysłuchali ciekawostek o językach obcych i dobrych stronach wynikających z ich znajomości. W quizie rywalizowały 4 drużyny: kl. VI, VII (SP), II, III (gimnazjum). Odpowiadali na wylosowane pytania oraz wykonywali pracę zespołową (plakat). Uczniowie otrzymali dyplomy i słodki poczęstunek.  Podczas naszych mikołajkowych zmagań gościliśmy Panią Maarit Wicińską, pochodzącą z Finlandii. To właśnie 6 grudnia Finlandia obchodzi Dzień Niepodległości. P. Maarit opowiedziała nam wiele ciekawostek o swojej ojczyźnie, swoich pasjach oraz o tym, jak warto uczyć się języków obcych (sama zna 5 języków). Składamy jej serdeczne podziękowania za przyjęcie naszego zaproszenia.
Osoby odpowiedzialne: Elżbieta Kwapińska, Magdalena Wajdzik