Pierwsza pomoc – czym jest i dlaczego warto jej udzielać ?

Po pierwsze – poprzez wykonanie kilku tak prostych czynności możemy uratować komuś życie, co daje nam poczucie satysfakcji, poczucie bycia potrzebnym, ale też udzielając pierwszej pomocy możemy liczyć na wdzięczność rodziny i samego poszkodowanego. Najważniejsze jednak jest to, że udzielając pierwszej pomocy ratujemy komuś życie, lub ocalamy go od kalectwa.W myśl tej idei uczestniczyliśmy  w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zapoznaliśmy się w jaki sposób podejść do poszkodowanego, jak określić jego stan i w jaki sposób mu pomóc .
Wszystko to mogliśmy wykorzystać nie tylko w teorii ale także w praktyce,  poprzez symulacje wypadków na kolegach i fantomie Ani.
Po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego wszyscy uczestnicy otrzymali odpowiedni certyfikat ukończenia pierwszej pomocy.