SZKOLNE JASEŁKA

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi                  
i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku, uczniowie  przygotowali jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu.
W ten niecodzienny  czas przenieśliśmy się nieco wcześniej, tj. 13 grudnia, podczas szkolnych Jasełek. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, Grono Pedagogiczne, Dyrekcja, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Świdnicy.
Późnym  popołudniem  rozpoczął się spektakl przygotowany przez uczniów naszej placówki pod opieką Krystyny Góreckiej, Jolanty Krzyśków i Małgorzaty Mizery.
Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia.
Aktorzy wcielili się w postaci aniołów, diabłów, pastuszków, Maryi i Józefa. Sposób przekazu treści spowodował, że każdy z nas mógł chociaż na chwilę “dotknąć” niezwykłości tych  świąt.
Po zakończonym spektaklu głos zabrała p. Dyrektor Dorota Pajęcka, która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Następnie  podzieliliśmy się opłatkiem i  przeszliśmy do szkolnej stołówki, aby wspólnie spożyć wigilijną kolację.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasze działania.