WIZYTA RAPUJĄCEGO KS. JAKUBA BARTCZAKA

IMG_0261     W ramach realizowanego w naszej placówce programu „Wychowanie w duchu wartości – bądźmy lepsi” dnia 13.04.15. odwiedził nas „człowiek z zajawką”, czyli ks. Jakub Bartczak wraz z trzema klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Nasi podopieczni bardzo entuzjastycznie zareagowali na widok przybyłych gości. Księdza Kubę widzieli po raz pierwszy, ale towarzyszących mu kleryków już znali. Poznali ich w czasie wielkopostnych rekolekcji w naszej placówce. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, po której muzyka i śpiew przeplatały się z opowiadaniem o Bogu. Kapłan natychmiast porwał młodych swoją charyzmą i śpiewem. Wszyscy z ogromną uwagą słuchali o rozwijającej się przygodzie z rapem: „Moja historia z rapem zaczęła się jakieś 15 lat temu. Początkowo myślałem, że to głupie, by ksiądz rapował, jednak z czasem przekonałem się, że to nowe narzędzie ewangelizacji i mojej codziennej pracy” – mówił ks. Kuba.
Później głos zabierali również klerycy, dając świadectwo swej wiary. Włączali się do wspólnego śpiewu i wspierali księdza od strony choreograficznej.
My jako gospodarze spotkania również zaprezentowaliśmy swoje autorskie utwory. Na scenie zadebiutowali Grzesiu Nekorec , który wykonał swój utwór. Z kolei utwór napisany przez dwóch uczniów Kamila Nowaka i Fabiana Kuśmierczyka został przez Kamila odczytany.
Nastrój spotkania był tak dobry, że wychowankowie nie chcieli, aby ksiądz zakończył swój występ, prosząc go o śpiewanie kolejnych utworów.
Na zakończenie jeden z uczniów podziękował gościom za przybycie.